eby

Eesti Biokütuste koduleht

Mis ootab Eestit rohepöörde käigus? Arutelu toimub 14. juunil 2023 Riigikogu konverentsisaalis ja Worksupis

Hea tulevikuhuviline!

Oled oodatud Arenguseire Keskuse rohekonverentsile. Mis ootab Eestit rohepöörde käigus?, mis toimub kolmapäeval, 14. juunil 2023 Riigikogu konverentsisaalis ja Worksupis. Konverentsil osalemiseks palume registreeruda ürituse veebilehel. Konverentsiga liitumise lingi saadame päev enne üritust meili peale.

 

Ajakava ja registreerimine:

https://arenguseire.ee/uritused/rohekonverents-mis-ootab-eestit-rohepoorde-kaigus/

Rohepöördele laia ühiskondliku toetuse kindlustamine on suur väljakutse nii Eestis kui mujal maailmas. Rohepööret nähakse ebavõrdsuse suurendaja, hinnataseme kergitaja ning konkurentsivõime langetajana. Teisalt kiirendab rohepööre tehnoloogilist arengut ja toob globaalsel turul kaasa suuri majanduslikke võimalusi. Kes võidavad rohepöörde tulemusel ning kes jäävad kaotajateks? Kuidas teha nii, et keegi ei kaotaks?

Arenguseire rohekonverentsil käsitleme Eesti valikuid rohepöörde elluviimisel ning arutleme, kuidas tegutseda kõrge määramatuse tingimustes, mis rohepöördega seondub. Konverentsi avaesineja on Tartu Ülikooli tehnoloogiauuringute kaasprofessor ning Sussexi Ülikooli siirdeuuringute teadur Laur Kanger, kes tutvustab Sussexi Ülikoolis loodud rohepöörde stsenaariumeid  ning nende näitel selgitab, millist transpordi- ja energiatulevikku Eesti eksperdid eelistavad. TalTechi rakendusliku keemia professor Allan Niidu räägib rohetehnoloogiate trendidest ja määramatustest. Civitta ekspert ja vanemanalüütik Kaupo Koppel võtab kokku, mida erinevad rohetehnoloogilised arengud Eestile tähendaksid ning vestlusringis arutatakse, kuidas saaksime olla valmis erinevateks tehnoloogia arengu stsenaariumideks.

Rohepöörde ruumimõjust ja dilemmadest kõneleb Rahandusministeeriumi ruumilise planeerimise osakonna poliitika ja analüüsi valdkonna juht ning Aalto Ülikooli doktorant Kristi Grišakov. Cambridge’i Ülikooli kliimapoliitika uurimisgrupi juht ja õppejõud dr Annela Anger-Kraavi ettekanne keskendub rohelise ülemineku ühiskondlikele eeldustele. Arenguseire Keskuse uuringute juht Uku Varblane ja ekspert Märt Masso tutvustavad rohepöörde majandusliku mõju stsenaariumeid suuremahuliste roheinvesteeringute näitel. Päeva lõpetab vestlusring, kus arutatakse, kuidas kõrge määramatuse tingimustes targalt tegutseda.

Päeva juhib Arenguseire Keskuse juhataja Tea Danilov.

Kutset võib jagada! Ootame osalema!

Lugupidamisega

Tea Danilov
Arenguseire Keskuse juhataja

Tagasi pealehele

Kalender

Uudiste ahiiv

Copyright © 2024 eby